کرایولیپولیز Cryolipolysis Cool Shaping

جدیدترین روش لاغری موضعی (بدون جراحی)

کرایولیپولیز چیست؟

کرایولیپولیز جدیدترین و پیشرفته ترین روش غیر تهاجمی در درمان لاغری موضعی می باشد که به طور موثر چربی و سلولهای چربی را در منطقه تحت درمان حذف می کند. این سلولهای چربی (آدیپوسیت ها) به سرما بسیار حساس بوده ولی بافت های اطراف آن مثل عروق خونی، اعصاب محیطی، ‌ملانوسیت ها و فیبروسیت ها خیلی کمتر به سرما حساس می باشند و این خصوصیت باعث از بین رفتن چربی بدون خراب شدن بافت های اطراف می شود. سلولهای چربی سرما دیده، دستخوش پدیده آپپتوزیس می‌گردند. در واقع آپپوزیس مرگ برنامه‌ریزی شده سلولهای چربی است که موجب شکسته شدن سلول های چربی و سپس جذب توسط مایع لنفاوی شده و حداکثر تا دو ماه تخلیه چربی انجام می‌پذیرد. در نتیجه لاغری و کاهش سایز بوجود آمده و در این بین پوست بدن زمان کافی داشته تا خودش را جمع کند و کمتر دچار شلی و افتادگی شود.

روش های مکمل کرایولیپولیز چیستند؟

توصیه تمام متخصصین برای بهتر نتیجه گرفتن از کرایولیپولیز انجام حرکات ورزشی بعد از استفاده از دستگاه می باشد. حرکات ورزشی به دفع بیشتر چربی های آزاد شده در این روش کمک بسیاری می کند. اما هر ورزشی نمی تواند نتیجه مطلوب را ایجاد کند. بسته به ناحیه ای که کرایولیپولیز بر روی آن انجام گرفته است برنامه ورزشی متفاوت خواهد بود که لازم است تحت نظر متخصص ورزش باشد تا کاهش سایز مورد نظر حاصل گردد.

بر اثر مرگ سلولهای چربی میزان زیادی مواد زاید در خون آزاد می گردد. دفع این مواد بر عهده کلیه ها خواهد بود. جهت سرعت بخشیدن و کاهش فشار وارده بر کلیه ها استفاده از دستگاه الکترولیز (Body Detox) پس از کرایولیپولیز بسیار حائز اهمیت است.

کاندیدای مناسب برای کرایولیپولیز چه کسانی هستند؟

کرایولیپولیز برای چربی های موضعی انجام می شود و افراد چاق با اضافه وزن بالا و چربی های عمومی زیاد کاندیدای مناسبی نیستند و این گونه افراد می توانند پس از کاهش وزن با رژیم درمانی و ورزش از مزایای این سیستم بهره ببرند. همچنین کسانی که دچار مشکلات کبدی مانند کبد چرب و یا بالا بودن آنزیم های کبد نیز نمی توانند از کرایولیپولیز استفاده کنند.

چند جلسه انجام کار نیاز می باشد؟

تعداد جلسات در افراد مختلف متفاوت می باشد ولی در اکثر موارد برای هر ناحیه و با توجه به قطر چربی به ۲ تا ۳ جلسه نیاز بوده و زمان مناسب بین جلسات ۳۰ تا ۴۵ روز می باشد.

نتایج درمانی به چه صورت می باشد؟

معمولا می توان از روش کرایو به تنهایی در درمان لاغری موضعی استفاده نمود ولی کارایی و رضایتمندی کامل و قابل قبولی نخواهد داشت. کسانی که همراه با این روش رعایت رژیم غذایی، انجام حرکات ورزشی زیر نظر متخصص و استفاده از دستگاه الکترولیز را داشته اند نتایج چشمگیری را تجربه کرده و تقریبا ۱۰۰ درصد راضی اند.

یکی از فاکتورهای ضروری جهت کسب بهترین نتیجه انجام این روش تحت نظارت تراپیست متخصص می باشد. ریسک آسیب های ناشی از درمان توسط اپراتورهای نابلد و غیر متخصص بسیار بالا بوده و حتما قبل از اقدام برای استفاده از این روش باید مورد بررسی قرار گیرد.

آیا کرایولیپولیز مورد تایید مجامع علمی است؟

این روش در ایالت متحده آمریکا، اروپا، اقیانوسیه و آسیا به طور وسیع مورد استفاده و تاکنون صدها هزار نفر در سراسر جهان تحت درمان با این روش قرارگرفته اند. این روش مورد تایید FDA و CE اروپا و وزارت بهداشت و درمان ایران می باشد.

مزایای کرایولیپولیز

  • هیچگونه عوارضی ندارد و کاملا بی خطر می باشد.
  • هیچگونه دردی پس از کرایولیپولیز نداشته و نیازی به مصرف مسکن نیست.
  • تحت هیچ عنوان دوره نقاهت پس از لاغری ندارد بنابراین از فردای روز کرایو می تواند به زندگی طبیعی ادامه دهد.
  • چون این روش بدون جراحی و ایجاد سوراخ در سطح پوست بدن است بنابراین هیچگونه عفونتی ایجاد نمی شود.
  • هیچگونه اسکار های جراحی (گوشت اضافه)‌ در سطح پوست ایجاد نمی شود.
  • در این روش پوست دچار شلی و افتادگی نمی شود.